Informujemy, że w ramach naszej witryny korzystamy z plików cookies. Pozostając na naszych stronach wyrażasz zgodę na stosowanie ich. Więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
BIP
eŻeglarstwo

Regaty eŻeglarskie mogą być skierowane zarówno do osób, które aktywnie żeglują, jak i do osób, które dopiero chcą zacząć żeglować i/lub mają zamiar wziąć udział w swoich pierwszych regatach.

Intencją organizacji wirtualnych regat (eŻeglarskich) jest zabawa, nauka, ale i wypełnienie wolnego czasu, szczególnie w okresie mniejszej aktywności żeglarskiej na wodzie a nie jej zastępowanie.

19 czerwca 2020 roku Polska oficjalnie dołączyła do światowego rankingu w eŻeglarstwie powołanego przez Międzynarodową Federację Żeglarską World Sailing oraz Virtual Regatta. Polacy będą mieli więc możliwość przystąpienia do eliminacji mistrzostw świata w eŻeglarstwie i zyskają szansę na awans do finału. Ranking wirtualnych wyścigów żeglarskich w czasie rzeczywistym widoczny jest na platformie Virtual Regatta Inshore.

Wirtualne żeglarstwo jest z jednej strony formą rozrywki, a z drugiej zaś umożliwia trening różnorakich strategii, w przyjaznym środowisku i rozwija aspekt taktyczny żeglarstwa. Gra Virtual Regatta Inshore symuluje zróżnicowane warunki panujące na światowych akwenach regatowych. Platforma stwarza możliwość równej rywalizacji żeglarzom do wyboru jednej z kilku klas.

W Virtual Regatta można grać za darmo wykorzystując przeglądarki internetowe lub aplikacje na urządzenia z systemem Android, iOS czy Windows. Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja w programie. Użytkownik dokonuje wyboru regat, w których ma zamiar wystartować. Osiągnięte wyniki przeliczane są na punkty, których ilość plasuje użytkownika w rankingu.

Wirtualne rozgrywki żeglarskie będę trwać do końca sierpnia. Po tym czasie 10-ciu najwyżej klasyfikowanych Polaków, wraz z przedstawicielami innych krajowych federacji, przystępuje do eliminacji mistrzostw świata w eŻeglarstwie. Wielki finał odbędzie się w listopadzie 2020 roku w Abu Dhabi. Rywalizować będzie w nim ośmiu najlepszych zawodników wyłonionych z eliminacji rozgrywanych w systemie play-off.

Równolegle odbywać się będą eRegaty regionalne organizowane przez Polski Związek Żeglarski wraz z członkami stowarzyszonymi. Warunkiem uczestnictwa w eliminacjach do mistrzostw Polski jest posiadanie licencji amatorskiej zawodnika lub licencji sportowej.

Sport, nawet ten wirtualny uczy pokory i rywalizacji fair play na całe życie. Zapraszamy do aktywności eŻeglarskiej!