Informujemy, że w ramach naszej witryny korzystamy z plików cookies. Pozostając na naszych stronach wyrażasz zgodę na stosowanie ich. Więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
BIP
The Ocean Race x Virtual Regatta

The Ocean Race x Virtual Regatta
we współpracy z Polskim Związku Żeglarskim


15.01.2023


Polski Związek Żeglarski podjął współpracę z Virtual Regatta podczas tegorocznych regat The Ocean Race! W niedzielę, 15 stycznia o godzinie 16:10 odbył się wirtualny start w klasie IMOCA. Polski Związek Żeglarski pod patronatem europejskiego projektu #DigiSail, we współpracy z platformą Virtual Regatta, stworzył możliwość rywalizacji graczy w rankingu Polskiego Związku Żeglarskiego.

Ponad 200.000 graczy weźmie udział w wirtualnym wyścigu The Ocean Race X Virtual Regatta. Zgłoś się już dzisiaj i bądź częścią legendarnego, wokółziemskiego wyścigu. Kod do rankingu Polskiego Związku Żeglarskiego już działa.

Zarejestruj się do wyścigu w klasie IMOCA, skorzystaj z kodu: „podejmijwyzwanie2023” i zmierz się z załogami żeglującymi w The Ocean Race!
16.02.2023


Po 18 dniach, 31 minutach i 31 sekundach ścigania się w wirtualnej rywalizacji drugiego etapu The Ocean Race z Cabo Verde do Cape Town, Bartek Czerwiński reprezentujący Polish Yacht Racing Team, wygrywa klasyfikację rankingu Polskiego Związku Żeglarskiego!


Zacięta rywalizacja trwała do samego końca, bowiem niespełna 6 minut za Bartkiem Czerwińskim, metę przekroczyła Natalia Pryba, która również zwyciężyła w pierwszym etapie. Na trzeciej pozycji uplasował się Paweł Kowalczyk. Warto zaznaczyć, że co-skipper Bartka Czerwińskiego - Grzegorz Kalinecki wygrał klasyfikację Polskiego Związku Żeglarskiego w Route du Rhum 2022. Reprezentacja Polish Yacht Racing Team startuje w wirtualnych wyścigach przygotowując się do kampanii w tegorocznym Rolex Fastnet Race. Cała trasa drugiego odcinka liczyła 4600 mil morskich, a gracze ścigali się na jachtach klasy IMOCA.


26 lutego rozpoczyna się trzeci etap The Ocean Race. Żeglarze jak również wirtualni zawodnicy wypłyną ze Stolicy Republiki Południowej Afryki do brazylijskiego miasta Itajai. Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych! Niebawem ukaże się kolejny konkurs z losowaniem FullPacków oraz szczegółowe informacje dotyczące trzeciego etapu The Ocean Race.


Rejestracja jest dostępna na portalu Virtual Regatta pod linkiem: https://www.virtualregatta.com/en/offshore-game/?openrace... Aby wystartować pod banderą Polskiego Związku Żeglarskiego i rywalizować w rankingu PZŻ, należy przy rejestracji skorzystać z kodu: „podejmijwyzwanie2023".


Przypominamy również i tym samym zachęcamy do wypełnienia ankiety, odpowiadającej na pytanie czy wirtualne żeglarstwo ma wpływ na popularyzację żeglarstwa tradycyjnego i zwiększenie zainteresowania tym sportem. Link do ankiety: https://worldsailingtrust.fra1.qualtrics.com/.../SV...


--------

Wirtualna rywalizacja odbywa się na platformie Virtual Regatta we współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim pod patronatem europejskiego projektu #DigiSail.


#VirtualRegatta

#VR 

#DigiSail 

#TheOceanRace
24.02.2023


Czas na wirtualne zmagania! W niedzielę - 26 lutego rozpoczyna się trzeci etap The Ocean Race. Do wygrania zegarek Garmin i 10 full packów! 


Zapraszamy do rejestracji do trzeciego etapu The Ocean Race. Gracze będą rywalizować w klasie IMOCA na portalu Virtual Regatta, zaś trasa przebiega przez Ocean Atlantycki z południowej Afryki - Cape Town do brazylijskiego Itajai. Aby wystartować pod banderą Polskiego Związku Żeglarskiego i rywalizować w rankingu PZŻ, zarejestruj się, korzystając z kodu: „podejmijwyzwanie2023”. Zwycięzca rankingu PZŻ otrzymuje zegarek GARMIN!


Do wygrania jest 10 full packów, które pomogą Ci osiągnąć najlepsze rezultaty. Jak je zdobyć? Wejdź na profil Polskiego Związku Żeglarskiego na Instagramie (szczegółowy link do posta: https://www.instagram.com/p/CpBEiYtLvh8/?igshid=YmMyMTA2M2Y=) i działaj zgodnie z instrukcjami. Losowanie odbędzie się w sobotę, o godzinie 20:00. Zwycięzcy konkursu otrzymają informację od organizatora.


Przypominamy również i tym samym zachęcamy do wypełnienia ankiety, odpowiadającej na pytanie czy wirtualne żeglarstwo ma wpływ na popularyzację żeglarstwa tradycyjnego i zwiększenie zainteresowania tym sportem.


Regulamin rywalizacji będzie dostępny na stronie https://events.pya.org.pl

Link do ankiety: https://worldsailingtrust.fra1.qualtrics.com/.../SV...

Link do rejestracji: https://www.virtualregatta.com/en/offshore-game/?openrace...


------------------ 

Wirtualna rywalizacja odbywa się na platformie Virtual Regatta, we współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim pod patronatem europejskiego projektu #DigiSail.


#VirtualRegatta 

#VR 

#DigiSail 

#TheOceanRace
6.04.2023


W ubiegłą sobotę, po 34 dniach gry pierwsi gracze przekroczyli linię mety w najdłuższym, wirtualnym odcinku The Ocean Race! Na stracie stanęło 41610 graczy, w tym 213 Polaków. Pośród 89 zawodników w rankingu Polskiego Związku Żeglarskiego najlepiej spisał się Tomasz Bebel.

- Uważam, że w okresie "zimowym", gdy nie wszyscy mamy możliwość żeglować, esailing jest super zabawą! Dodatkowo każdy z graczy śledził poczynania prawdziwych załóg na oceanie więc frajda podwójna - komentuje Tomasz Bebel.


- Gra grą, ale myślę, że to również fajna forma nauki, modeli pogodowych ratingu, taktyki. Dla mnie dodatkowym smaczkiem była rywalizacja wewnątrz zespołowa z załogą Polish Yacht Racing Team, mam nadzieję że wnioski z tego legu pomogą nam w tegorocznym Fastnecie. Super sprawa że mogliśmy wystartować pod egidą PZŻ, wielkie dzięki. Pozdrawiam i ahoj przygodo - dodaje.


Na drugim miejscu uplasował się Grzegorz Kalinecki, który wraz z Tomaszem Bebelem reprezentują z Polish Yacht Racing Team i obecnie przygotowują się do Fastnet Race. Trzecie miejsce zajął Paweł Sikora.


------------------ 

Wirtualna rywalizacja odbywa się na platformie Virtual Regatta , we współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim pod patronatem europejskiego projektu #DigiSail.

#VirtualRegatta #VR

#DigiSail

#TheOceanRace
11.05.2023


Po prawie trzech tygodniach wirtualnej rywalizacji w kolejnym etapie The Ocean Race z Itajai do Newport, Piotr Zawistowski utrzymuje pewne prowadzenie w rankingu Polskiego Związku Żeglarskiego. Gracz obecnie żegluje na trzecim miejscu pośród polskich zawodników. Do najbliższego rywala dzieli go różnica 26 mil morskich. Na drugiej pozycji plasuje się „Wojtek YCS”, który żegluje 11 mil morskich za liderem. Na trzeciej jest gracz o pseudonimie „Kociak”. Wirtualni żeglarze ścigają się przy wietrze o sile średnio 7 węzłów. W czwartym etapie The Ocean Race w klasie IMOCA startuje 152 Polaków, w tym 69 osób ściga się w rankingu PZŻ. 


------------------ 

Wirtualna rywalizacja odbywa się na platformie Virtual Regatta, we współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim pod patronatem europejskiego projektu #DigiSail.

#VirtualRegatta #VR

#DigiSail

#TheOceanRace