Informujemy, że w ramach naszej witryny korzystamy z plików cookies. Pozostając na naszych stronach wyrażasz zgodę na stosowanie ich. Więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
BIPISAF
Regaty w klasach amatorskich

Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie o Puchar Prezesa PZŻ


Zwracam się do Was z propozycją nowej imprezy żeglarskiej, która ma pokazać jak duży jest amatorski ruch sportowy. Według mojej wiedzy - osoby zajmującej się organizacją amatorskich regat żeglarskich od 25 lat - tam gdzie jest woda i żeglarze są też regaty. Chciałbym ten ogromny Wasz wysiłek i pasję wielu tysięcy żeglarzy pokazać, stąd pomysł na połączenie tej aktywności i promowanie jej w jednej wspólnej imprezie. Nazwa imprezy to Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie o Puchar Prezesa PZŻ. Mam nadzieję, że w przyszłości wspólnie dopracujemy zasady tych regat.

Organizatorem regat będzie Polski Związek Żeglarski reprezentowany przez Komisję Żeglarstwa Śródlądowego PZŻ, której przewodniczę jako Wiceprezes PZŻ ds. śródlądowych. W ramach organizacji regat planowane są następujące działania:

  • wiosną każdego roku organizowane będą regaty dla zwycięzców lokalnych amatorskich regat żeglarskich rozgrywanych metodami pucharowymi /oczywiście zwycięzców z roku poprzedniego/,
  • regaty finałowe będą rozegrane na flocie przygotowanej przez organizatora zgodnie z dodatkiem Q Przepisów regatowych żeglarstwa,
  • nie narzucamy sposobu rozgrywania regat eliminacyjnych ani klas czy zasad poza rozgrywaniem ich zgodnie z Przepisami regatowymi żeglarstwa potwierdzonymi licencją PZŻ.

Proponowane szczegółowe zasady organizacji regat znajdują się z Regulaminie Ogólnopolskich Regat Żeglarskich o Puchar Prezesa PZŻ.

Z żeglarskim pozdrowieniem
Jarosław Bazylko
Przewodniczący Komisji Żeglarstwa Śródlądowego PZŻ

Do Ogólnopolskich Regat Żeglarskich o Puchar Prezesa PZŻ zgłosili się już:

- Częstochowski Okręgowy Związek Żeglarski
- Klub Żeglarski Zagłębie w Sosnowcu
- Port Iława Sailing
- Stowarzyszenie "Z Wiatrem i pod Wiatr" w Strzałkowie
- Kujawsko-Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski
- Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos”
- Klub Morski "Horn" Kielce
- Płocki Okręgowy Związek Żeglarski
- Stowarzyszenie "Miedwie"
- Stowarzyszenie "Puchar Soliny"
- Podlaska Liga Żeglarska
- Chojnicki Klub Żeglarski
- Kluby i OZŻ (ŻUKS Stężyca, Stowarzyszenie Port Mechelinki, KS Damroka Chmielno, UKŻ Lamelka Kartuzy, UKS Wodniacy Garczyn, koordynacja Pomorski Związek Żeglarski)