Informujemy, że w ramach naszej witryny korzystamy z plików cookies. Pozostając na naszych stronach wyrażasz zgodę na stosowanie ich. Więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
BIP
Regaty w klasach amatorskich

Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie o Puchar Prezesa PZŻ


Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie o Puchar Prezesa PZŻ zostały przesunięte na 24-24 października 2020 r. Miejscem regat pozostaje Siwik Holiday w Mrągowie.


Odbędzie się 2. edycja Ogólnopolskich Regat Żeglarskie o Puchar Prezesa PZŻ, do której rozpoczęły się zapisy. Jest to nowa impreza żeglarska, która ma na celu pokazać jak duży jest amatorski ruch sportowy. Odbędzie się ona na wiosnę przyszłego roku i jest przeznaczona dla zwycięzców rozgrywek lokalnych w obecnym sezonie. Pierwsza edycja tych regat odbyła się w dniach 13-14 kwietnia br. w Rynie.

Organizatorem regat ponownie będzie Polski Związek Żeglarski reprezentowany przez Komisję Żeglarstwa Śródlądowego PZŻ, której przewodniczę jako Wiceprezes PZŻ ds. śródlądowych. W ramach organizacji regat planowane są następujące działania:

  • wiosną każdego roku organizowane będą regaty dla zwycięzców lokalnych amatorskich regat żeglarskich rozgrywanych metodami pucharowymi /oczywiście zwycięzców z roku poprzedniego/,
  • regaty finałowe będą rozegrane na flocie przygotowanej przez organizatora zgodnie z dodatkiem Q Przepisów regatowych żeglarstwa,
  • nie narzucamy sposobu rozgrywania regat eliminacyjnych ani klas czy zasad poza rozgrywaniem ich zgodnie z Przepisami regatowymi żeglarstwa potwierdzonymi licencją PZŻ.

Proponowane szczegółowe zasady organizacji regat znajdują się z Regulaminie Ogólnopolskich Regat Żeglarskich o Puchar Prezesa PZŻ.

Z żeglarskim pozdrowieniem
Jarosław Bazylko
Przewodniczący Komisji Żeglarstwa Śródlądowego PZŻ

Wkrótce pojawi się lista zgłoszonych do Ogólnopolskich Regat Żeglarskich o Puchar Prezesa PZŻ: