Informujemy, że w ramach naszej witryny korzystamy z plików cookies. Pozostając na naszych stronach wyrażasz zgodę na stosowanie ich. Więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
BIP
Zasady bezpieczeństwa żeglugi

DRODZY PRZYJACIELE ŻEGLARZE!

Gdy jesteśmy na jachcie dookoła nas jest ŚRODOWISKO WODY i POWIETRZA. Środowisko, które na pewno nie jest środowiskiem naturalnym dla człowieka – a więc DLA NAS. ZAWSZE o tym pamiętajmy i także o tym, że nasz jacht MUSI być zawsze technicznie sprawny i wyposażony we wszystko to co nam będzie potrzebne w czasie naszego rejsu, nawet tego najkrótszego.

No i zapytajmy sami siebie – czy NASZE kwalifikacje żeglarskie spełniają wymagania dobrej praktyki żeglarskiej i wymagania środowiska, w którym będziemy realizować nasz rejs. Pamiętajmy, że nasze kwalifikacje żeglarskie to doskonała umiejętność obsługi naszego jachtu – tego na którym teraz wypływamy, to znajomość jego parametrów bezpieczeństwa i umiejętność obsługi wszystkich jego urządzeń. Kwalifikacje to także NASZA wiedza z zakresu żeglarstwa i środowiska, które napotkamy na trasie naszego rejsu. Tylko tyle i aż tyle.


Dodatkowo zachęcamy do zapoznania się z rekomendowanym przez kapitana Jacka GUZOWSKIEGO filmem i tekstem napisanym z inspiracji tego filmu o tym jakie mogą być konsekwencje gdy to JA kapitan jachtu z ZIELONĄ załogą wypadnę za burtę. Kapitan Jacek GUZOWSKI aktualnie spełnia marzenie swojego życia żeglując na wielkiej pętli dookoła Ziemi. Materiały kapitana J. GUZOWSKIEGO zamieszczamy za zgoda kapitana Jerzego Kulińskiego z Jego Subiektywnego Serwisu Internetowego http:/www.kulinski.navsim.pl. Dziękujemy.