Informujemy, że w ramach naszej witryny korzystamy z plików cookies. Pozostając na naszych stronach wyrażasz zgodę na stosowanie ich. Więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
BIP
O nas

Polski Związek Żeglarski powstał w dniu 11 maja 1924 roku w Tczewie z inicjatywy czterech klubów – Klub Żeglarski w Chojnicach, Polski Klub Yachtowy w Gdańsku, Wojskowy Klub Wioślarski, Sekcja Wioślarska AZS Warszawa.

Polski Związek Żeglarski jest polskim związkiem sportowym w dziedzinie żeglarstwo będący organizacją członkowską Polskiego Komitetu Olimpijskiego /PKOl/, Europejskiej Federacji Żeglarskiej /EUROSAF/, World Sailing, Offshore Racing Congress /ORC/ i  The European Boating Association /EBA/.

Celami Związku są: 

  • zrzeszanie klubów i stowarzyszeń żeglarskich, 
  • wspieranie rozwoju żeglarstwa we wszystkich jego formach, w szczególności żeglarstwa olimpijskiego i młodzieżowego, między innymi poprzez tworzenie nowej i dbałość o istniejącą infrastrukturę żeglarską,
  • wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa żeglugi jachtowej;
  • wspieranie wszelkich form działalności kulturalnej związanej z żeglarstwem,
  • wspieranie działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego, związanego z uprawianiem żeglarstwa,
  • reprezentowanie interesów stowarzyszonych w nim organizacji i osób.


Biuro Polskiego Związku Żeglarskiego mieści się w Warszawie /03-901/ przy al. ks. Józefa Poniatowskiego 1 /PGE Narodowy/.Znajdź nas w mediach społecznościowych: