Informujemy, że w ramach naszej witryny korzystamy z plików cookies. Pozostając na naszych stronach wyrażasz zgodę na stosowanie ich. Więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
BIP
Giżycka Grupa Regatowa pod żaglami ORLENU

Giżycka Grupa Regatowa, to klub żeglarski działający w porcie EKOMARINA nad jeziorem Niegocin przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Giżycku. Szkolimy dzieci i młodzież w klasach Optimist, 420, Techno 293, Laser 4.7, Laser Radial i Laser Standard. W najbliższym czasie planuje uruchomić grupę 470, oraz otwiera się również na skiffy - klasę 29er. Zimą zawodnicy klubu latają w bojerowych klasach ICE-Optimist, DN oraz ścigają się w Windsurfingu Lodowym. Łącznie klub zrzesza blisko 100 zawodników, z czego ponad 60, to ambitni młodzi sportowcy uczestniczący w szerokim cyklu rywalizacji regatowej. W Polskiej Lidze Żeglarskiej rywalizuje klubowy seniorski team w składzie Marek Stańczyk, Andrzej Kucieński, Łukasz Kacprowski, Jan Fursewicz oraz Mikołaj Nowakowski – w efekcie zmagań w 2019 roku Giżycka Grupa Regatowa zdobyła Klubowe Mistrzostwo Polski.

Społeczność Giżyckiej Grupy Regatowej to ludzie z ogromnym doświadczeniem oraz wyjątkową żeglarską pasją, to m.in.: Barbara Ramotowska, Cezary Borkowski, Bogdan Dziekański, Grigorii Mikhaev, Paweł Burczyński oraz Mirosław Ambroch. W wakacje przy prowadzeniu treningów najmłodszych grup Klub wspierają byli utytułowani klubowi zawodnicy - Michał Strupiński oraz Julia i Filip Szmit.

We Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży za 2019 r. Giżycka Grupa Regatowa zajęła trzecie miejsce wśród klubów żeglarskich w kraju – sportowe sukcesy i stały napływ do klubu młodych osób zainteresowanych uprawianiem żeglarstwa regatowego to efekt długofalowego i wszechstronnego procesu szkoleniowego.

Niezmiernie miło nam poinformować, że w sezonie 2020 Sponsorem Giżyckiej Grupy Regatowej został PKN ORLEN! Żeglarstwo to sport, pasja i radość - treningi, starty, emocje, to również fantastyczny sposób na wychowanie dzieci i młodzieży. Odtąd wspólnie z PKN ORLEN realizujemy sportowe marzenia młodych żeglarzy!

Więcej informacji na stronie Giżyckiej Grupy Regatowej.