Informujemy, że w ramach naszej witryny korzystamy z plików cookies. Pozostając na naszych stronach wyrażasz zgodę na stosowanie ich. Więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
BIP
Energa Giżyckiej Grupy Regatowej

W sezonie żeglarskim 2022 zawodnicy Energi Giżyckiej Grupy Regatowej realizują marzenia i sportowe plany przy wsparciu Sponsora Tytularnego - Energi z Grupy ORLEN!

Energa Giżycka Grupa Regatowa to klub żeglarski działający w porcie EKOMARINA nad jeziorem Niegocin przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Giżycku. Szkoli dzieci i młodzież w klasach Optimist, 420, Techno 293, ILCA 4, ILCA 6 i ILCA 7. Windsurferzy przymierzyli się już do rywalizacji na foilach. Zimą zawodnicy Klubu latają w bojerowych klasach ICE-Optimist, DN oraz ścigają się w Windsurfingu Lodowym. Łącznie Energa Giżycka Grupa Regatowa zrzesza blisko 100 zawodników, z czego ponad 60, to ambitni młodzi sportowcy uczestniczący w szerokim cyklu rywalizacji regatowej.

Wśród klubowych zawodników jest wielu medalistów Mistrzostw Świata i Europy oraz Mistrzostw Polski w różnych kategoriach, w szczególności są to: Julia Rogalska, Mateusz Gigielewicz, Wojciech Klimaszewski, Stanisław Konarzewski, Tomasz Trajnowicz, Adam Turczynowicz, Marcel Kurjańczuk, Jakub Kluk, Magdalena Skórnóg, Konstanty Sawicki, Ida Wojtas i Patryk Chełkowski.

Społeczność Energi Giżyckiej Grupy Regatowej to ludzie z ogromnym doświadczeniem oraz wyjątkową żeglarską pasją, to m.in. Barbara Ramotowska, Cezary Borkowski, Bogdan Dziekański, Mirosław Ambroch oraz Rafał Ciechanowicz. Do szkoleniowej grupy dołączyła najmłodsza w trenerskim teamie Gabriela Machejko. W wakacje przy prowadzeniu treningów najmłodszych grup swoim doświadczeniem wspierają Klub utytułowani wychowankowie - Julia i Filip Szmit.

W letnim sezonie 2022 żeglarze z Energi Giżyckiej Grupy Regatowej wystartują w blisko 50 imprezach regatowych w Polsce i poza granicami kraju. 

Zawodników z Energa Giżyckiej Grupy Regatowej wspiera Sponsor Tytularny - Energa z Grupy ORLEN. Partnerem jest Miasto Giżycko - Żeglarska Stolica Polski.

Więcej informacji na stronie Giżyckiej Grupy Regatowej.