Informujemy, że w ramach naszej witryny korzystamy z plików cookies. Pozostając na naszych stronach wyrażasz zgodę na stosowanie ich. Więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
BIP
PKN ORLEN – Sponsor Giżyckiej Grupy Regatowej

Giżycka Grupa Regatowa to klub żeglarski działający w porcie EKOMARINA nad jeziorem Niegocin przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Giżycku. Szkoli dzieci i młodzież w klasach Optimist, 420, Techno 293, Laser 4.7, Laser Radial i Laser Standard. W sezonie 2020 giżycki klub otworzył się również na skiffy - klasę 29er. Zimą zawodnicy klubu latają w bojerowych klasach ICE-Optimist, DN oraz ścigają się w Windsurfingu Lodowym. Łącznie Giżycka Grupa Regatowa zrzesza blisko 100 zawodników, z czego ponad 60, to ambitni młodzi sportowcy uczestniczący w szerokim cyklu rywalizacji regatowej.

Wśród klubowych zawodników jest wielu medalistów Mistrzostw Świata i Europy oraz Mistrzostw Polski, w szczególności są to: Julia Rogalska, Mateusz Gigielewicz, Wojciech Klimaszewski, Maria Konarzewska, Stanisław Konarzewski, Konstanty Sawicki, Maja Cituk i Patryk Chełkowski. W Polskiej Lidze Żeglarskiej rywalizuje klubowy seniorski team w składzie Marek Stańczyk, Andrzej Kucieński, Łukasz Kacprowski, Jan Fursewicz oraz Mikołaj Nowakowski – w efekcie zmagań w 2020 roku Giżycka Grupa Regatowa zdobyła brązowy medal Klubowych Mistrzostw Polski.


Społeczność Giżyckiej Grupy Regatowej to ludzie z ogromnym doświadczeniem oraz wyjątkową żeglarską pasją, to m.in. Barbara Ramotowska, Cezary Borkowski, Bogdan Dziekański, Grigorii Mikhaev oraz Mirosław Ambroch. W wakacje przy prowadzeniu treningów najmłodszych grup Klub wspierają utytułowani klubowi wychowankowie - Michał Strupiński oraz Julia i Filip Szmit. 


Żeglarstwo to pasja i radość, sport, który uczy odpowiedzialności i konsekwencji. To również treningi, starty oraz mnóstwo pozytywnych emocji, jednak przede wszystkim to fantastyczny sposób na wychowanie dzieci i młodzieży. Jest nam miło poinformować, że w roku 2021 Sponsorem Giżyckiej Grupy Regatowej obok PKN ORLEN została Energa z Grupy ORLEN!

Więcej informacji na stronie Giżyckiej Grupy Regatowej.