Informujemy, że w ramach naszej witryny korzystamy z plików cookies. Pozostając na naszych stronach wyrażasz zgodę na stosowanie ich. Więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
BIP
Ważne komunikaty
2020-07-16
WYTYCZNE PZŻ W SPRAWIE ORGANIZACJI REGAT ŻEGLARSKICH

Opublikowaliśmy nowe wytyczne w sprawie organizacji regat żeglarskich w czasie pandemii COVID-19 [pobierz].

2020-06-08
ZALECENIA POLSKIEGO ZWIĄZKU ŻEGLARSKIEGO

Opublikowaliśmy zalecenia Polskiego Związku Żeglarskiego w sprawie:
 • organizacji wydarzeń sportowych [sprawdź]
 • prowadzenia szkoleń i egzaminów na patenty żeglarskie [sprawdź].

2020-05-04

BIURO PZŻ STOPNIOWO "ODMRAŻANE"

Informujemy, że stopniowo znosimy ograniczenia w funkcjonowaniu biura Polskiego Związku Żeglarskiego. Zwiększamy między innymi ilość pracowników w biurze, tak aby w systemie zmianowym w każdy dzień roboczy w każdym wydziale związku obecna była jedna osoba. Pozostali pracownicy nadal pracują zdalnie. Jednocześnie informujemy, że podtrzymane zostają obecne zasady obsługi zdalnej klientów. W chwili obecnej niemożliwa jest bezpośrednia obsługa klientów w siedzibie PZŻ, w tym również obsługa kasowa. Wszelkie sprawy wymagające kontaktu z pracownikami biura PZŻ załatwiane są za pośrednictwem maila i telefonu. Płatności mogą być dokonywane jedynie online.  Z niecierpliwością i wiarą w lepsze jutro czekamy na możliwość całkowitego "odmrożenia" biura Polskiego Związku Żeglarskiego. 


2020-04-23
STANOWISKO DOTYCZĄCE MOŻLIWOŚCI ŻEGLUGI

Szczegóły i interpretacja prawna tutaj:
https://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/news/stanowisko-pzz-dotyczace-mozliwosci-zeglugi

2020-04-17

REGATY O PUCHAR PREZESA PZŻ PRZENIESIONE

W związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju regaty o Puchar Prezesa PZŻ, zostały przeniesione na 24-25 października 2020 r. Miejscem regat pozostaje Hotel Siwik w Mrągowie, jezioro Juno.

Więcej informacji o regatach tutaj:
https://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/page/ogolnopolskie-regaty-zeglarskie-o-puchar-prezesa-pzz/


2020-04-09
LIST OTWARTY MINISTER SPORTU


Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk w liście otwartym pisze o finansowaniu zawodników, trenerów i klubów sportowych w dobie pandemii koronawirusa. Warto zapoznać się z decyzjami podjętymi przez Ministerstwo Sportu.

https://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/news/list-otwarty-minister-sportu-danuty-dmowskiej-andrzejuk


2020-03-31

ZALECENIA ZDROWOTNE WORLD SAILING


Sytuacja epidemiologiczna wymusiła zmianę terminu Igrzysk Olimpijskich na przyszły rok, oraz konieczność ustanowienia nowych terminów pozostałych kwalifikacji olimpijskich. Od wczoraj znamy nowy termin Igrzysk XXXIII Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Tokio w dniach 23 lipca – 8 sierpnia 2021 roku. 

World Sailing, czyli Międzynarodowa Federacja Żeglarska, wydała komunikat, w którym czytamy, że władze światowego żeglarstwa pracują nad znalezieniem możliwości przeprowadzenia kwalifikacji z zachowaniem bezpieczeństwa zdrowotnego uczestników, spełniając regulacje prawne w miejscu, w którym miałyby rozegrać się takie regaty. Dodatkowo dla ułatwienia śledzenia zaleceń Komisji Medycznej World Sailing, została utworzona zakładka poświęcona sprawom zdrowotnym. Znajdują się w niej informacje przeznaczone dla zawodników, organizatorów regat i społeczności żeglarskiej:

https://www.sailing.org/medical/index.php

Polski Związek Żeglarski na bieżąco monitoruje sytuację i dostosowuje do niej krajowe działania, abyśmy jak najszybciej i w bezpiecznych warunkach mogli wrócić na wodę. Wszelkie komunikaty PZŻ związane z sytuacją epidemiologiczną znajdują się pod adresem: 

https://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/page/wazne-komunikaty/

2020-03-30

WAŻNE DECYZJE ZARZĄDU PZŻ


W dniu dzisiejszym Zarząd PZŻ podjął uchwałę o zmianie terminu LII Sprawozdawczego Sejmiku Polskiego Związku Żeglarskiego z dnia 18 kwietnia 2020 r. na dzień 21 czerwca 2020 r. w Warszawie. Ponadto uchwałą Zarządu podjęto decyzję o zawieszeniu wydawania licencji na organizację regat i przeprowadzania egzaminów na patenty żeglarskie i stopnie instruktorskie. Powyższe decyzje spowodowane są rozwijającą się na całym świecie pandemią koronawirusa i stanowią formalną odpowiedź na rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii.


2020-03-30

KOMUNIKAT WS. NOMINACJI DO KADRY NARODOWEJ


Informujemy, że nominacje do Kadry Narodowej, które miały być uroczyście wręczane podczas Targów Wiatr i Woda będą rozsyłane do zainteresowanych w momencie, kiedy biuro PZŻ przejdzie z trybu pracy zdalnej na normalny. 


2020-03-27

TELEKONFERENCJA PZŻ i PSKO


Aktualna sytuacja klasy Optimist w kontekście rozwoju sytuacji epidemiologicznej była głównym tematem telekonferencji przedstawicieli Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist i Polskiego Związku Żeglarskiego. 


Rola klubów w okresie epidemii, funkcjonowanie zawodników w kwarantannie, pomysły na szkolenie w zakresie teorii i treningu motorycznego, współpraca i bieżąca komunikacja na linii Stowarzyszenie – PZŻ – o tym wszystkim debatowali Artur Burdziej (PSKO), Tomasz Figlerowicz (PSKO), Zbigniew Czubek (PZŻ), Jarosław Debert (PZŻ)Rafał Szukiel (PZŻ).  W rozmowie omówiono między innymi temat powrotów zawodników i trenerów ze zgrupowań zagranicznych oraz przebiegu kwarantanny. Najważniejszy jest fakt, iż wszyscy są zdrowi i bez większych przeszkód wrócili do swoich domów. Kluby przystosowują się do działalności w nowej rzeczywistości poprzez organizowanie wykładów online i przesyłanie zawodnikom zadań i ćwiczeń do wykonania w domach. Stowarzyszenie przygotowuje do rozpowszechnienia zestawy ćwiczeń fizycznych oraz quizy z teorii. Związek pracuje nad platformą elearningową do zdalnych szkoleń, która będzie bazą do przyszłego systemu szkolenia PZŻ.

 

- Dyskutowaliśmy też nad systemem kwalifikacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz mistrzostw Polski w Sprincie. Musimy przygotować rozwiązania w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej w kraju. Mamy informację o tym, że Mistrzostwa Europy w Tallinie i Mistrzostwa Świata nad Gardą zostaną przełożone. Nie mamy jednak wiedzy na kiedy i czy rzeczywiście odbędą się w planowanych wcześniej miejscach, dlatego także w tym wypadku przygotowujemy się na różne scenariusze eliminacji oraz bezpośredniego przygotowania do najważniejszych startów w sezonie – mówi Rafał Szukiel

 

Tego typu spotkania odbywać się będą raz na kwartał oraz wtedy, kiedy sytuacja będzie wymagała konsultacji. Następne spotkanie lub telekonferencja zaplanowane jest na 9 kwietnia. 


2020-03-24

WYDŁUŻONY OKRES ZAWIESZENIA SZKOLENIOWYCH AKCJI KRAJOWYCH I ZAGRANICZNYCH 


W związku z wprowadzeniem stanu epidemii i wydłużeniem okresu zamknięcia placówek oświatowych, podjęliśmy decyzję o wydłużeniu do świąt wielkanocnych okresu zawieszenia szkoleniowych akcji krajowych i zagranicznych dla Kadry Narodowej PZŻ. Przypominamy też, że zagraniczne i krajowe akcje szkoleniowe dla kadry narodowej juniorów i młodzieży są odwołane do końca kwietnia. Apelujemy też do klubów żeglarskich i klubów sportowych z sekcjami żeglarskimi do powstrzymania się od wszelkich grupowych aktywności do świat wielkanocnych. Informujemy też, że wydłużamy pracę zdalną biura Polskiego Związku Żeglarskiego do 10 kwietnia. Bezpośrednia obsługa klientów w biurze PZŻ jest niemożliwa. Powyższe terminy mogą ulec zmianie wraz z wystąpieniem nowych okoliczności dotyczących zagrożenia epidemiologicznego. 


2020-03-19

KRAJOWE TRENINGI I ZGRUPOWANIA KADRY NARODOWEJ SENIORÓW ODWOŁANE


W nawiązaniu do komunikatu z dnia 10.03 odwołujemy dodatkowo także wszystkie akcje krajowe dla kadry narodowej seniorów aż do odwołania. Podtrzymujemy rekomendację dla klubów żeglarskich i sportowych z sekcjami żeglarskimi do powstrzymania się od wszelkich grupowych aktywności. 


Chodzi tu o działania, w których zaangażowane są grupy dwóch i więcej osób pozostające z sobą w bliskim kontakcie np. w szatni, w pomieszczeniach, salach wykładowych, samochodach itp. Wciąż jednak zachęcamy o dbałość w zakresie własnego zdrowia i przygotowania motorycznego, ale podczas aktywności, w których zawodnicy i trenerzy nie znajdują się w bliskim sąsiedztwie i z zachowaniem wszelkich reguł higieny i rozsądku. Zachęcamy także do wykorzystania najbliższych dni na poszerzanie wiedzy w zakresie przepisów regatowych, taktyki i strategii, dietetyki, psychologii sportowej i innych. W walce z koronawirusem najważniejszy jest rozsądek, cierpliwość, przestrzeganie zaleceń i stosowanie się do nałożonych wymagań. Wszyscy powinniśmy się tym kierować w tym trudnym czasie. Wszystkim żeglarzom i trenerom życzymy, żeby wszelkie problemy związane z epidemią opuściły nas równie szybko, jak się pojawiły.


2020-03-19
NOWE ZASADY FUNKCJONOWANIA NCŻ AWFIS W GÓRKACH ZACHODNICH


W związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego na terenie RP, Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS w Górkach Zachodnich informuje o zmienionych zasadach funkcjonowania: 


 • Przystań NCŻ AWFiS nie jest fizycznie zamknięta, przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich środków ostrożności oraz zaleceń GIS. Co jednak ważne (!), zarówno ruch, obsługa, jak i kontakty są ograniczone do absolutnie niezbędnego minimum;
 • Nie przyjmujemy i nie wykonujemy nowych zleceń i usług, na które nie byliśmy wcześniej umówieni i których nie można przesunąć w czasie;
 • Bosmani i ochroniarze starają się obsługiwać interesantów telefonicznie, lub jeśli konieczny jest kontakt osobisty, obsługują klientów na zewnątrz, przy zachowaniu środków ostrożności, stosując się do zaleceń GIS.
 • Płatności przyjmujemy wyłącznie kartą lub przelewem;
 • Wejście do budynku jest ograniczone dla osób niebędących pracownikami;
 • Nie kwaterujemy nowych osób;
 • Nie udostępniamy zaplecza konferencyjnego, siłowni, sauny, pokoju trenerów, szatni etc.;
 • Jeśli najemca tawerny zdecyduje się w obenym czasie obsługiwać klientów, to tylko i wyłącznie w formie „na wynos” (w marcu nie przewiduje);
 • Biuro NCŻ AWFiS wykonuje obecnie pracę zdalną - nie odwołujemy rezerwacji na kolejne miesiące, elastycznie planujemy działania;
 • Ani sekcja żeglarska KS AZS AWFiS, ani współpracujące szkoły nie realizują obecnie zajęć;
 • Ponieważ dostęp do jachtów nie został ograniczony ich właścicielom, pojawiają się nieznaczne ruchy ludzi w obrębie mariny, zalecany jest zatem bezpieczny dystans i stosowanie się do zaleceń GIS.

Sytuacja jest dynamiczna, wobec tego monitorowana i weryfikowana na bieżąco. Decyzje o ew. zamknięciu całego obiektu, na czas określony mogą oczywiście podjąć władze AWFiS, w reakcji na rozwój zdarzeń, w tym również sytuację kadrową, a szczególnie w odpowiedzi na decyzje rządu lub samorządu oraz innych służb, pozostających w mocy.

 

Dziękujemy za wyrozumiałość. Pozostańcie w zdrowiu, do zobaczenia niebawem!

 

Z poważaniem

Maciej Szafran

NCŻ AWFiS 

 


2020-03-18
Informacja dotycząca Sejmiku PZŻ

Szanowni Państwo. W dniu wczorajszym, zgodnie z obowiązującymi przepisami, zobligowani terminami, wysłaliśmy do delegatów, władz i członków Związku zawiadomienie o LII Sprawozdawczym Sejmiku Polskiego Związku Żeglarskiego. Sejmik zaplanowany jest na dzień 18 kwietnia 2020 r. w Warszawie. Na chwilę obecną nie zdecydowaliśmy się na przesunięcie terminu, niemniej z uwagą obserwujemy zmieniającą się sytuację epidemiologiczną w kraju. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak sytuacja będzie wyglądała za miesiąc. Będziemy nadal monitorować sytuację i na bieżąco informować Państwa o ewentualnych decyzjach dotyczących zmiany terminu LII Sprawozdawczego Sejmik PZŻ. Na pewno, w odpowiednim czasie podejmiemy właściwą i odpowiedzialną decyzję.


2020-03-18
Biuro PZŻ NIECZYNNE. Obsługa klientów odbywa się ZDALNIE

Szanowni Państwo. Przypominamy, że Biuro PZŻ jest NIECZYNNE. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną obsługa klientów odbywa się ZDALNIE.

Wszystkich klientów i gości planujących wizytę w biurze PZŻ, mających do załatwienia pilną sprawę prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Pracownicy biura odpowiedzą na wszystkie pytania i zrobią wszystko, co możliwe celem załatwienia Państwa sprawy zdalnie, a jeśli nie będzie to możliwe, wspólnie z Państwem znajdą optymalny sposób na rozwiązanie problemu, tak aby nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo.

Informujemy, że wszelkie wnioski, uzupełnienia, rozliczenia oraz korespondencja innego rodzaju, powinny być składane jedynie w formie przesyłek listownych lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wszelkie umówione wcześniej spotkania z kontrahentami, współpracownikami lub partnerami PZŻ zaplanowane w siedzibie PZŻ zostają odwołane.

Pracownicy Wydziałów: Upowszechniania i Rozwoju Żeglarstwa, Sportu, Organizacyjno-Statutowego, Komunikacji i Marketingu będą świadczyć pracę zdalną na zasadzie „home working” w godzinach pracy biura PZŻ, czyli od godz. 08:30 do godz. 16:30, świadcząc pracę zgodnie z powierzonym zakresem obowiązków, na bieżąco będąc dostępnym za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz telefonu. Wydziały: Obsługi Klienta oraz Finansowo-Księgowy są obsługiwane przez ograniczoną liczbę pracowników w formie codziennych dyżurów w siedzibie biura PZŻ, niemniej bezpośrednia obsługa klienta nie będzie możliwa aż do odwołania.

Szanowni Państwo zaistniała sytuacja wymaga od nas wszystkich zachowania niezwykłej ostrożności i jest egzaminem odpowiedzialności. W tej trudnej sytuacji staramy się, aby nasza praca była jak najbardziej efektywna i wierzymy, że kroki przez nas podjęte spotkają się z Państwa pełnym zrozumieniem. Za utrudnienia przepraszamy, niemniej w obecnej sytuacji jest to jedyne słuszne rozwiązanie.

Wszystkie dane kontaktowe do biura i poszczególnych wydziałów PZŻ podane są na naszej stronie internetowej.

http://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/page/kontakt


2020-03-16
Koronawirus - Biuletyn Centrum Informacyjnego Rządu

W związku z licznymi pytaniami, a także fałszywymi informacjami pojawiającymi się w mediach i social mediach Centrum Informacyjne Rządu przygotowało specjalny biuletyn na temat koronawirusa. To raport z działań do tej pory podjętych na wszystkich frontach walki z koronawirusem. Warto się zapoznać.

Biuletyn do pobrania tutaj>>>


2020-03-14
Nowe zasady funkcjonowania biura PZŻ

Szanowni Państwo,

w związku z zaistniałą sytuacją sanitarno-epidemiologiczną w oparciu o ustawę z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. z 2020 r. poz. 374) decyzją prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego od dnia 13 marca 2020 roku do 27 marca 2020 roku wprowadza następujące zasady funkcjonowania biura PZŻ, w siedzibie przy Al. Ks. J. Poniatowskiego 1 w Warszawie:

 • obowiązuje całkowity zakaz przyjmowania klientów zewnętrznych - wszelkie wnioski, uzupełnienia, rozliczenia oraz korespondencja innego rodzaju, powinny być składane jedynie w formie przesyłek listownych lub za pośrednictwem poczty elektronicznej;
 • wszelkie umówione wcześniej spotkania z kontrahentami, współpracownikami lub partnerami PZŻ zaplanowane w siedzibie PZŻ zostają odwołane;
 • pracownicy Wydziałów: Upowszechniania i Rozwoju Żeglarstwa, Sportu, Organizacyjno-Statutowego, Komunikacji i Marketingu będą świadczyć pracę zdalną na zasadzie „home working” w godzinach pracy biura PZŻ, czyli od godz. 08:30 do godz. 16:30, świadcząc pracę zgodnie z powierzonym zakresem obowiązków, na bieżąco będąc dostępnym za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz telefonu. Wydziały: Obsługi Klienta oraz Finansowo-Księgowy są obsługiwane przez ograniczoną liczbę pracowników w formie codziennych dyżurów w siedzibie biura PZŻ.

Szanowni Państwo zaistniała sytuacja wymaga od nas wszystkich zachowania niezwykłej ostrożności i jest egzaminem odpowiedzialności. W tej trudnej sytuacji staramy się, aby nasza praca była jak najbardziej efektywna i wierzymy, że kroki przez nas podjęte spotkają się z Państwa pełnym zrozumieniem. Za utrudnienia przepraszamy, niemniej w obecnej sytuacji jest to jedyne słuszne rozwiązanie.


2020-03-13

Sejmik Sprawozdawczy PZŻ na razie zgodnie z planem

Zarząd PZŻ informuje, że LII Sprawozdawczy Sejmik Polskiego Związku Żeglarskiego, zaplanowany na dzień 18 kwietnia 2020 r. w Warszawie ODBĘDZIE SIĘ zgodnie z planem. Decyzja może jednak ulec zmianie, gdyż sytuacja epidemiologiczna w kraju jest dynamiczna, dlatego prosimy o śledzenie kanałów informacyjnych PZŻ, gdzie na bieżąco informujemy o wszelkich zmianach.


2020-03-12
PZŻ zaleca odwoływanie regat i zawiesza egzaminy żeglarskie

Związek Żeglarski, do odwołania wstrzymuje wydawanie licencji na organizację regat. W związku z zaistniałą sytuacją czasowo zawieszamy również przeprowadzanie egzaminów na patenty żeglarskie.

Wszystkim żeglarzom, zarówno tym sportowym, jak i rekreacyjnym zalecamy również rezygnację z zajęć treningowych w obiektach zamkniętych, takich jak sale gimnastyczne, baseny, kluby fitness. Zdajemy sobie sprawę jak ważne jest dla sportowca utrzymywanie odpowiedniej formy i poziomu wytrenowania organizmu. Wiemy też, że silny organizm stanowi mocniejszą barierę dla koronawirusa. Dlatego rekomendujemy indywidualne treningi motoryczne na świeżym powietrzu i typowo żeglarski trening na wodzie, pamiętajmy jednak przy tym, aby zawsze zachowywać szczególną ostrożność i ograniczyć bezpośredni kontakt z innymi ludźmi. Wierzymy, że w tym trudnym okresie rozwaga i odpowiedzialność są kluczowe, by poradzić sobie z problemem koronawirusa.

Sytuacja epidemiologiczna zmienia się na bieżąco. Prosimy o śledzenie naszej strony internetowej i naszych kanałów w social mediach, gdzie na bieżąco publikujemy najważniejsze decyzje dotyczące sytuacji polskiego żeglarstwa w obliczu walki z koronawirusem.


2020-03-12

Biuro PZŻ zamknięte. Zdalna obsługa klientów

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną, mając na uwadze konieczność działań prewencyjnych, informujemy, że biuro Polskiego Związku Żeglarskiego znajdujące się na Stadionie Narodowym, będzie zamknięte dla interesantów do odwołania. Bezpośrednią obsługę klienta zastępujemy obsługą zdalną.

Wszystkich klientów i gości planujących wizytę w biurze PZŻ, mających do załatwienia pilną sprawę prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Pracownicy biura odpowiedzą na wszystkie pytania i zrobią wszystko, co możliwe celem załatwienia Państwa sprawy zdalnie, a jeśli nie będzie to możliwe, wspólnie z Państwem znajdą optymalny sposób na rozwiązanie problemu, tak aby nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo. Apelujemy również o mailowy lub telefoniczny kontakt w sprawie umówionych już wcześniej spotkań z pracownikami biura PZŻ.

Powyższe działania podyktowane są troską o zdrowie, odpowiedzialnością za siebie i innych, są też efektem decyzji rządu o odwołaniu zajęć szkolnych. Wśród pracowników PZŻ są również rodzice i na nich niespodziewanie spadł obowiązek opieki nad dziećmi, które w tym czasie, w normalnych okolicznościach, powinny być w szkole. Dlatego też, niektórzy pracownicy PZŻ wykonują pracę zdalnie. Zapewniamy, że wszyscy w Polskim Związku Żeglarskim stosujemy się do zaleceń ministra zdrowia, rekomendacji służb sanitarnych, w pełni też współpracujemy z wszystkimi instytucjami odpowiedzialnymi za profilaktykę, bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość. Wszystkie dane kontaktowe do biura i poszczególnych wydziałów PZŻ podane są na naszej stronie internetowej.

http://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/page/kontakt


2020-03-12
Szkolenie dla kandydatów na mierniczych PZŻ odwołane

Kolegium Mierniczych PZŻ informuje, że szkolenie dla kandydatów na mierniczych PZŻ planowane w terminie 21- 22 marca 2020 r. w Kiekrzu zostaje odwołane. Szkolenie odbędzie się w innym terminie, który zostanie określony po ustabilizowaniu się sytuacji epidemiologicznej dot. koronawirusa.

Nasze stanowisko podyktowane jest trudnymi do oszacowania potencjalnymi zagrożeniami i troską o zdrowie naszych członków i działaczy. Jednocześnie informujemy, że Polski Związek Żeglarski na bieżąco współpracuje z wszystkimi instytucjami odpowiedzialnymi za profilaktykę, bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe biorąc udział w spotkaniach, konsultacjach oraz wdrażając zalecenia i procedury.

W imieniu organizatorów:
Jarek Płaszczyca
Przewodniczący Kolegium Zespołu Mierniczych Jachtów Klasowych PZŻ


2020-03-10
Ważne decyzje PZŻ w związku z koronawirusem

W związku z dynamicznie się rozwijającą sytuacją dotyczącą koronawirusa, informujemy, że na bieżąco monitorujemy sytuację i wdrażamy działania profilaktyczne. Dzisiaj w Ministerstwie Sportu odbyło się spotkanie w tej sprawie, podczas którego minister sportu przedstawiła szczegółowe zalecenia. W efekcie decyzją prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasza Chamery oraz dyrektora sportowego PZŻ Dominika Życkiego odwołane są następujące wydarzenia:

 1. Uroczyste wręczenie nominacji do kadry narodowej w żeglarstwie – wydarzenie miało odbyć się 13 marca podczas Targów Wiatr i Woda w Warszawie.
 2. Zagraniczne akcje szkoleniowe kadry narodowej seniorów, kadry narodowej żeglarzy z niepełnosprawnością i kadry narodowej klas nieolimpijskich - wszystkie zagraniczne zgrupowania treningowe dofinansowywane przez Polski Związek Żeglarski dla tych grup zostają odwołane przynajmniej do 6 kwietnia.
 3. Zagraniczne akcje szkoleniowe kadry narodowej juniorów i młodzieży – wszystkie zagraniczne zgrupowania treningowe dofinansowane przez Polski Związek Żeglarski dla tych grup zostają odwołane przynajmniej do końca kwietnia.

Powyższe decyzje dotyczą zawodników przebywających aktualnie w kraju. W najbliższym czasie podjęte zostaną decyzje względem zawodników przebywających aktualnie za granicą. Ponadto informujemy, że odwołane zostało posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Żeglarskiego zaplanowane na dzień 13 marca 2020 roku podczas Targów Wiatr i Woda.

Jednocześnie zapewniamy, że zarząd i pracownicy Polskiego Związku Żeglarskiego na bieżąco monitorują sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w pełni też współpracujemy z wszystkimi instytucjami odpowiedzialnymi za profilaktykę, bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe biorąc udział w spotkaniach, konsultacjach i wdrażając zalecenia oraz procedury. Pragniemy również zapewnić, że na żadnym etapie nie bagatelizujemy potencjalnego zagrożenia, nasze działania są spójne, skoordynowane i nastawione na profilaktykę, która – w co wierzymy – występujące zagrożenie w znacznym stopniu ogranicza.