Informujemy, że w ramach naszej witryny korzystamy z plików cookies. Pozostając na naszych stronach wyrażasz zgodę na stosowanie ich. Więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
BIP
Obszary działania Zespołu Nadzoru Technicznego

Oceny, wyceny, ekspertyzy i inne usługi w branży jachtowej


Inspektorzy ZNT PZŻ realizując szeroki wachlarz usług dla branży jachtowej posiadają wiedzę, doświadczenia jak i rozeznanie w bieżącej sytuacji na rynku jachtów żaglowych i motorowych. Współpracują z firmami ubezpieczeniowymi, bankami, stoczniami jachtowymi i mniejszymi firmami produkcyjnymi, a także biurami projektowymi i dealerami jachtów. 

Przedstaw nam swoją potrzebę, a postaramy się pomóc lub korzystając z rozległych kontaktów skierujemy Cię do właściwej osoby. Typowe zapytania jakie do nas spływają są związane z potrzebą wykonania:

OCENY STANU TECHNICZNEGO

Oceny dotyczą zazwyczaj kondycji technicznej całego jachtu, jednakże można je ograniczyć według zapotrzebowania do takielunku, masztu czy np. samego układu napędowego. Wykonywane przeważnie na zlecenie osób zainteresowanych zakupem jachtu używanego, ale również na potrzeby firm ubezpieczeniowych, które wymagają potwierdzenia kondycji jachtu przed objęciem go ochroną lub też na potrzeby banków przed wydaniem zgody na udział w finansowaniu zakupu.

WYCENY

Wyceny realizowane są według kilku typowych modeli ich sporządzania. Właściwy model dobierany jest w zależności od wieku jachtu, jego stanu technicznego, popularności danego typu jak i sytuacji rynkowej wśród jednostek podobnych. Wyceny całych jachtów realizowane są zarówno na potrzeby sprzedającego jak i podmiotów zainteresowanych czyli banków i firm ubezpieczeniowych, a nierzadko również sądów czy firm komorniczych. Sporządzanie wycen dotyczy również kwestii napraw, przebudów czy remontów jachtów, a także form produkcyjnych.

EKSPERTYZY TECHNICZNE

Ekspertyzy zazwyczaj powiązane są z zagadnieniami szkód oraz wypadków, w których należy zinwentaryzować zakres uszkodzeń, sporządzić dokumentację zdjęciową, wskazać powiązanie przyczynowo - skutkowe ich wystąpienia ze zgłoszonym zdarzeniem, przedstawić oczekiwany zakres i technologię naprawy jak i sporządzić lub ocenić przedstawiony kosztorys prac naprawczych. Dobrze sporządzona ekspertyza techniczna jest podstawowym narzędziem dochodzenia swoich roszczeń i wręcz niezbędnym krokiem w procesie przywracania stanu technicznego jachtu, do tego sprzed chwili wystąpienia zdarzenia. 

INNE USŁUGI

Usługi nietypowe dotyczą niemal pełnego spektrum zagadnień związanych z jachtami. Począwszy od doradztwa na etapie wyboru jachtu, formowania założeń projektowych, świadczenia usług projektowych i konstrukcyjnych, opracowania technologii naprawy czy budowy, nadzoru nad realizacją prac, a na próbach morskich i odbiorach stoczniowych kończąc.