Informujemy, że w ramach naszej witryny korzystamy z plików cookies. Pozostając na naszych stronach wyrażasz zgodę na stosowanie ich. Więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
BIP
Obchody 100-lecia Polskiego Związku Żeglarskiego

Partnerzy obchodów 100-lecia Polskiego Związku Żeglarskiego


PGE POLSKA GRUPA ENERGETYCZNA - MECENAS OBCHODÓW

Grupa PGE jest największą grupą elektroenergetyczną w Polsce. Wytwarza ok. 40 proc. energii elektrycznej w Polsce i ok. 20 proc. ciepła sieciowego, a obszar dystrybucji energii elektrycznej obejmuje obszar stanowiący ok. 40 proc. powierzchni kraju. PGE jest sprzedawcą energii elektrycznej do blisko 6 milionów klientów.

PGE jest liderem energii z OZE w Polsce – już teraz jej instalacje wytwarzają najwięcej energii z wiatru, słońca i wody w kraju. Według stanu na koniec maja 2024 roku, Grupa PGE posiada 42 farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 146 MW. Produkuje też energię na 22 farmach wiatrowych w całej Polsce o łącznej mocy 797 MW. Grupa ma również 29 elektrowni wodnych o łącznej mocy 96 MW oraz 4 elektrownie szczytowo-pompowe o łącznej mocy 1537 MW. Dwie z nich – ESP Żarnowiec i ESP Porąbka-Żar – są największymi tego typu obiektami w Polsce. To ogromne magazyny, które gromadzą energię i uwalniają w okresach zwiększonego zapotrzebowania wspierając stabilizację energetycznego kraju.

W strategii Grupa PGE przedstawiła plan transformacji i drogę do dekarbonizacji wytwarzania oraz ogłosiła cel osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r. Zgodnie ze strategią PGE realizuje inwestycje w nowe źródła wytwórcze energii, które zapewnią stabilne bezpieczne i niezależne dostawy energii dla wszystkich odbiorców w Polsce. Plan inwestycyjny Grupy PGE obejmuje m.in. największe w kraju inwestycje w morskie elektrownie wiatrowe na Morzu Bałtyckim.

FUNDACJA PGE - PARTNER 

Fundacja PGE powołana przez Polską Grupę Energetyczną (PGE), jest organizacją non-profit, której głównym celem jest wspieranie inicjatyw społecznych, edukacyjnych i kulturalnych. Działa na rzecz poprawy jakości życia społeczności lokalnych, w szczególności w obszarach, gdzie Grupa PGE prowadzi swoją działalność. Fundacja angażuje się w projekty z zakresu ochrony środowiska, promocji zdrowia, sportu, a także wspiera rozwój edukacji oraz opiekę nad osobami potrzebującymi. Projekt "Stulecie Polskiego Żeglarstwa – Statuetki i Medale Pamiątkowe" jest wspierany przez Fundację PGE, która aktywnie przyczynia się do promowania polskiej tradycji i kultury. Dofinansowanie projektu przez Fundację PGE pozwoliło na realizację tego wyjątkowego przedsięwzięcia, dzięki czemu możemy godnie uczcić stulecie Polskiego Związku Żeglarskiego.


MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI – PARTNER GŁÓWNY

Ministerstwo Sportu i Turystyki jest urzędem administracji rządowej kierowanym przez ministra właściwego do spraw sportu. Do głównych zadań ministerstwa należą rozwój sportu powszechnego i wyczynowego oraz nadzór nad wszystkimi związkami sportowymi. Ministerstwo Sportu koordynuje prace związane z przeciwdziałaniem negatywnych zjawisk w sporcie oraz prowadzi szeroką działalność badawczo-analityczną w obszarze sportu celem optymalizacji prowadzonej polityki, a tym samym przygotowania możliwie najlepiej dopasowanej strategii w obszarze sportu.

SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO – PARTNER

Samorząd województwa pomorskiego, tak jak samorządy pozostałych województw, działa na podstawie Ustawy z 5 czerwca 1998 r. o samorządzie województwa. Podstawowym zadaniem i celem samorządu jest określenie strategii rozwoju województwa i prowadzenie polityki rozwoju regionu. Samorząd współpracuje w tym zakresie m.in. z lokalnymi jednostkami samorządowymi (urzędami gmin, miast, starostwami), wojewodą jako przedstawicielem władzy państwowej, organizacjami pozarządowymi i wolontariackimi, uczelniami i jednostkami naukowo-badawczymi, innymi województwami, a także z organizacjami i regionami innych państw.

ZAKŁADY PORCELANY STOŁOWEJ LUBIANA - PARTNER

Zakłady Porcelany Stołowej ,,Lubiana'' S.A. jest jednym z największych producentów porcelany stołowej w Europie. Działa na rynku od 1969 roku i specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości porcelany, której produkty są cenione zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Lubiana oferuje szeroki asortyment porcelany, w tym zestawy obiadowe, kawowe oraz produkty dla branży HoReCa (hotele, restauracje, catering). Firma kładzie duży nacisk na innowacyjność, jakość i estetykę swoich wyrobów, a także na dbałość o środowisko naturalne, stosując ekologiczne rozwiązania w procesie produkcyjnym.


PORT LOTNICZY GDAŃSK IM. LECHA WAŁĘSY - PARTNER 

Port lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy to międzynarodowe lotnisko mieszczące się w gdańskiej dzielnicy Matarnia, 10 kilometrów od centrum miasta, 10 km od Sopotu i 20 km od Gdyni. Pod względem liczby odprawionych pasażerów plasuje się na trzecim miejscu w Polsce. Pełni także rolę lotniska zapasowego dla Lotniska Chopina (Okęcie) w Warszawie.Najwięksi przewoźnicy korzystający z portu lotniczego to Wizz Air, Ryanair, LOT i Lufthansa. Inne obecne na lotnisku w Gdańsku linie to Air Berlin, Norwegian i Scandinavian Airlines. Na podstawie liczby pasażerów stworzono ranking najpopularniejszych kierunków. Są to kolejno takie miasta jak: Warszawa, Londyn, Oslo, Monachium i Frankfurt.

Lotnisko oferuje około 50 połączeń rejsowych oraz coraz więcej połączeń czarterowych. W ten sposób można dotrzeć do Bułgarii, Chorwacji, Egiptu, Grecji, Hiszpanii, Izraela, Tunezji czy Turcji.