Informujemy, że w ramach naszej witryny korzystamy z plików cookies. Pozostając na naszych stronach wyrażasz zgodę na stosowanie ich. Więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
BIP
Obchody 100-lecia Polskiego Związku Żeglarskiego

W 2024 roku Polski Związek Żeglarski obchodzi wyjątkowe jubileuszowe święto - 100-lecie istnienia. Od momentu powstania w 1924 roku, organizacja  odgrywa niezwykle istotną rolę w kształtowaniu polskiego żeglarstwa.

Od samego początku Polski Związek Żeglarski pełnił ważną funkcję w życiu społeczno-sportowym kraju. Przez lata organizował liczne regaty czy propagował ideę bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych. Dzięki staraniom jego członków, wielu młodych adeptów żeglarstwa miało możliwość rozwijania swoich umiejętności i pasji, a polskie sukcesy na międzynarodowych regatach świadczyły o wysokim poziomie krajowego żeglarstwa.

Obecne obchody 100-lecia są okazją nie tylko do świętowania osiągnięć minionego stulecia, ale również do refleksji nad przyszłością żeglarstwa w Polsce. W obliczu zmian klimatycznych i nowych wyzwań związanych z ochroną środowiska naturalnego, rola organizacji staje się jeszcze bardziej istotna. Wizją przyszłości jest promowanie zrównoważonego podejścia do korzystania z akwenów wodnych oraz edukacja w zakresie ochrony środowiska.

Obchody jubileuszu Polskiego Związku Żeglarskiego odbędą się przez cały rok, obejmując różnorodne wydarzenia.