Informujemy, że w ramach naszej witryny korzystamy z plików cookies. Pozostając na naszych stronach wyrażasz zgodę na stosowanie ich. Więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
BIP
ORC

Jak sprawdzić czy świadectwo ORC jest aktualne?


Aktualne świadectwa pomiarowe ORC International i ORC Club dostępne są na stronie ORC w zakładce Sailor Service. Świadectwa są dostępne w wersji/konfiguracji pomiarowej jaka występowała przy ostatniej aktualizacji danych. W przypadku jachtów ze świadectwami wznawianymi w sezonie 2012 są to aktualne świadectwa na daną chwilę. Aktualizacja świadectw /"upload" do bazy danych ORC w Sailor Service/ odbywa się na bieżąco w momencie aktualizacji świadectwa jachtu. Baza zawiera świadectwa ORC jachtów z całego świata z ostatnich kilkunastu lat. Plik z danymi jachtu można przeglądać i edytować również przy pomocy darmowego programu IMS Editor.

Aktualny plik RMS /zawiera wszystkie świadectwa w formie elektronicznej/ dla Komisji regatowych oraz zainteresowanych szczegółowymi analizami przeliczania wyników regat dostępny jest na stronie ORC w zakładce RMS files. Bezpłatne oprogramowanie które umożliwia wczytanie pliku RMS i obliczanie wyników regat to Altura. Dostępne są też wersje komercyjne /płatne/ programów liczących wyniki regat /np. program Velum/. Większość z dostępnych programów darmowych jak i płatnych umożliwia jednocześnie obliczanie wyników regat dla innych klas w oparciu o system małych punków lub punktów premiujących wg przepisów ISAF.

Dostęp do Sailor Service /zawiera wszystkie świadectwa w formie elektronicznej/ ze strony ORC. Przy pierwszej próbie logowania, należy najpierw się zarejestrować podając imię i nazwisko /Your Name and Surname/ oraz adres e-mail na który zostanie przesłane hasło potrzebne do logowania /Your E-Mail Address/. Adres e-mail trzeba jeszcze raz potwierdzić /Confirm E-Mail Address/ i wcisnąć przyciski ""Submit". Po odebraniu e-maila z hasłem do logowania można już zalogować się do bazy danych przy pomocy podanego e-maila i otrzymanego hasła. Instrukcje jak posługiwać się "systemem" podane są pierwszej stronie po zalogowaniu, oraz na kolejnych ekranach. Kopie świadectw ORC jachtów w bazie dostępne są nieodpłatnie. Niektóre płatne funkcje serwisu /wykresy biegunowe, stateczność jachtu, świadectwa testowe generowane na podstawie zmienianych danych w świadectwie/ dostępne są po zakupieniu "credits" w minimalnej ilości 50 ""credits" za 50 EUR. Za wykonane obliczenia płaci się posiadanymi na koncie "credits".