Informujemy, że w ramach naszej witryny korzystamy z plików cookies. Pozostając na naszych stronach wyrażasz zgodę na stosowanie ich. Więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
BIP

Polski Związek Żeglarski jest Instytucją Certyfikującą uprawnioną do nadawania kwalifikacji rynkowej ”Sporządzanie ocen i ekspertyz technicznych oraz wycen jednostek pływających przeznaczonych do sportu i rekreacji” włączonej do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK) objętego zewnętrznym systemem zapewniania jakości nadzorowanym przez ministra właściwego. Obecnie Polski Związek Żeglarski jest jedynym podmiotem (IC) z ww. uprawnieniami.

Kwalifikacja ta powstała inicjatywy Zespołu Nadzoru Technicznego Polskiego Związku Żeglarskiego.

Obwieszczenie Ministra Infrastruktury z dnia 15 grudnia 2022 r. o włączeniu kwalifikacji [pobierz]

Czym są kwalifikacje rynkowe?

W dobie kryzysu i niestabilnego otoczenia warto myśleć perspektywicznie, czyli zadać pytanie: jak będzie wyglądała moja ścieżka kariery? Często osoby na rynku pracy posiadają kompetencje, których nie mogą potwierdzić żadnymi dokumentem przed obecnym lub potencjalnym pracodawcą. Dzięki kwalifikacjom rynkowym włączonym do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK) można uzyskać certyfikat potwierdzający posiadanie takiej wiedzy, umiejętności czy kompetencji społecznych.

Na wprowadzenie Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK) czekało wiele osób: uczniowie, pracodawcy, związki zawodowe, organizacje branżowe, ale przede wszystkim polscy pracownicy – zarówno ci, którzy pracują w Polsce, jak i ci wyjeżdżający do pracy w krajach Unii Europejskiej. Rozwiązania, które wprowadza Zintegrowany System Kwalifikacji, to odpowiedź na zmiany zachodzące na rynku pracy i w gospodarce.

Więcej informacji na temat, czym są kwalifikacje rynkowe znajdują na stronie Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji [przejdź do strony]