Informujemy, że w ramach naszej witryny korzystamy z plików cookies. Pozostając na naszych stronach wyrażasz zgodę na stosowanie ich. Więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
BIP
Licencje

Licencja zawodnika PZŻ (sportowa, amatorska)


Zgodnie z Regulaminem zawodnika PZŻ oraz z ustawą z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1463, z późn. zm.):

 • dokumentem uprawniającym zawodników do udziału w krajowym systemie rywalizacji sportowej organizowanym i prowadzonym przez PZŻ oraz do udziału w licencjonowanych przez PZŻ regatach klas sportowych jest sportowa licencja zawodnika PZŻ,
 • w regatach klas amatorskich, morskich i eŻeglarstwie licencjonowanych przez PZŻ mogą uczestniczyć wyłącznie załogi, w których przynajmniej sternik posiada amatorską licencję zawodnika PZŻ lub sportową licencję zawodnika PZŻ.

W celu uzyskania sportowej licencji zawodnika PZŻ należy:

 • być członkiem lub zawodnikiem organizacji, która jest członkiem zwyczajnym lub wspierającym PZŻ,
 • wypełnić elektroniczny formularz Wniosek o sportową licencję zawodnika PZŻ dostępny w systemie ebiuro.pya.org.pl (szczegółowa instrukcja postępowania przy składaniu licencji przez zawodnika dostępna tutaj >>>),
 • dokonać opłaty zgodnie z obowiązującym cennikiem.

Licencja ważna jest od momentu wystawienia do końca bieżącego roku kalendarzowego.

Uwaga! Uzyskanie sportowej licencji zawodnika PZŻ przez daną osobę w systemie ebiuro.pya.ora.pl uprawnia użytkownika do udziału także w regatach klas amatorskich, morskich i eŻeglarstwie. Nie ma konieczności dodatkowego pozyskiwania amatorskiej licencji zawodnika.

W celu uzyskania amatorskiej licencji zawodnika PZŻ należy:

 • wypełnić elektroniczny formularz Wniosek o amatorską licencję zawodnika PZŻ dostępny w systemie ebiuro.pya.org.pl (szczegółowa instrukcja postępowania przy składaniu licencji przez zawodnika dostępna tutaj >>>),
 • dokonać opłaty zgodnie z obowiązującym cennikiem.

Amatorskie licencje zawodnika PZŻ będzie wymagana od dn. 1 lipca 2020 r., ale pozyskiwanie uprawnień przez system będzie możliwe od dn. 2 czerwca 2020 r.

Licencja ważna jest od momentu wystawienia do końca bieżącego roku kalendarzowego.

Opłata za licencję zawodnika:

RODZAJ LICENCJI
OPŁATA ROCZNA (zł brutto)
Sportowa licencja zawodnika PZŻ
85,00*
Amatorska licencja zawodnika PZŻ
25,00 *, **

  * obowiązuje od dnia 1 stycznia 2024 r.
  ** zawiera opłatę za wydanie licencji na reklamę indywidualną w przypadku udziału w licencjonowanych przez PZŻ regatach klas amatorskich, ORC i eSailingu

  UWAGA!  Licencja wydawana jest tylko w formie elektronicznej i jest do pobrania w systemie ebiuro.pya.org.pl.

  W imieniu osób niepełnoletnich konto zakłada rodzic/opiekun (szczegółowa instrukcja postępowania przy składaniu licencji przez rodzica/opiekuna dostępna tutaj >>>).
  Wraz z wnioskiem o licencję można również przystąpić do dobrowolnego ubezpieczenia OC.

  Masz pytania? Skontaktuj się z nami (tel.: +48 664 440 167, e-mail: kontakt_ebiuro@pya.org.pl) lub skorzystaj z Centrum pomocy ebiuro.pya.org.pl.

  DOKUMENTY I FORMULARZE DO POBRANIA