Informujemy, że w ramach naszej witryny korzystamy z plików cookies. Pozostając na naszych stronach wyrażasz zgodę na stosowanie ich. Więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
BIP
Licencje

Licencja zawodnika PZŻ


Zgodnie z Regulaminem zawodnika PZŻ oraz z ustawą z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1463, z późn. zm.) każdy, kto chce wziąć udział w krajowym systemie rywalizacji sportowej w żeglarstwie musi posiadać licencję sportową, a Polski Związek Żeglarski odpowiedzialny jest za ustanawianie i realizację reguł sportowych, organizacyjnych i dyscyplinarnych we współzawodnictwie sportowym organizowanym przez związek.

W celu uzyskania licencji zawodnika PZŻ należny:

 • być zawodnikiem organizacji, która jest członkiem PZŻ,
 • wypełnić elektroniczny formularz Wniosek o licencję zawodnika PZŻ dostępny w systemie ebiuro.pya.org.pl (szczegółowa instrukcja postępowania przy składaniu licencji przez zawodnika dostępna tutaj >>>),
 • dokonać opłaty zgodnie z cennikiem dostępnym w systemie.

Opłata za licencję zawodnika:

NAZWA LICENCJI
OPŁATA ROCZNA (zł brutto)
Sportowa licencja zawodnika PZŻ
50,00
Amatorska licencja zawodnika PZŻ
10,00 *, **

  * obowiązuje od dnia 1 czerwca 2020 r.
  ** zawiera opłatę za wydanie licencji na reklamę indywidualną w przypadku udziału w licencjonowanych przez PZŻ regatach klas amatorskich, morskich i eŻeglarstwie

  UWAGA!  Licencja wydawana jest tylko w formie elektronicznej i jest do pobrania w systemie ebiuro.pya.org.pl.

  W imieniu osób niepełnoletnich konto zakłada rodzic/opiekun (szczegółowa instrukcja postępowania przy składaniu licencji przez rodzica/opiekuna dostępna tutaj >>>).
  Wraz z wnioskiem o licencję można również przystąpić do dobrowolnego ubezpieczenia OC.

  Masz pytania? Skontaktuj się z nami (tel.: +48 664 440 167, e-mail: pyabiuro@pya.org.pl) lub skorzystaj z Centrum pomocy ebiuro.pya.org.pl.

  DOKUMENTY I FORMULARZE DO POBRANIA