Informujemy, że w ramach naszej witryny korzystamy z plików cookies. Pozostając na naszych stronach wyrażasz zgodę na stosowanie ich. Więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
BIP
Ludzie żagli

Ludwik Vogt
Ur. 7 września 1950 r. w Katowicach, zm. 25 lutego 2004 r. w Gdyni, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej /04.06.1979/, absolwent Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni, komandor Yacht Klubu Polski Gdynia, prezes PZŻ w latach 1991-1995.


Przygodę z żeglarstwem rozpoczął na rodzinnym Śląsku. Studia rozpoczął w Krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. Wstąpił do Krakowskiego Yacht Clubu ZSP, w którym szkolił na żeglarzy studentów w czasie wakacyjnych obozów i rejsów w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku. 

Pod wpływem żeglarstwa zmienił kierunek studiów i przeniósł się w  do Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni na Wydział Nawigacyjny, który ukończył. Działał w Akademickim Klubie Morskim WSM. W 1977 r. wstąpił do Yacht Klubu Polski w Gdyni, gdzie rozpoczął działalność w jego władzach. Pełnił funkcję kapitana sportowego, wicekomandora i komandora. 

Był zapalonym myśliwym, polował w kaszubskich kniejach. W latach 1991-1995 pełnił obowiązki prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego /24.11.1991 - 02.05.1995/. Przepłynął pod żaglami setki mil, wielu młodych ludzi nauczył odpowiedzialnego żeglarstwa.