Informujemy, że w ramach naszej witryny korzystamy z plików cookies. Pozostając na naszych stronach wyrażasz zgodę na stosowanie ich. Więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
BIP
ORC

ORC International


Świadectwo ORC International wystawiane jest dla jachtu regatowego pomierzonego według wszystkich wymagań formuły pomiarowej ORC.

Pierwsze wydanie świadectwa ORC International
W celu wydania świadectwa ORC International po raz pierwszy, jacht musi zostać poddany procedurze pomiaru na lądzie i na wodzie. Szczegółowe zasady przygotowania jachtu do pomiaru zostały opisane w pliku "Przygotowanie jachtu do pomiaru na wodzie".

Wznowienie świadectwa ORC International
Świadectwo ORC International jest ważne do końca roku kalendarzowego, w związku z tym każdego roku należny je wznowić.
W celu wznowienia świadectwa na nowy sezon dla jachtów, na których nie były dokonywane zmiany /kształt kadłuba, takielunek, rozkład ciężarów w kadłubie, zabudowa i inne mogące mieć wpływ na osiągi jachtu/, należny skontaktować się z Biurem Pomiarowym ORC. Prośbę o wznowienie świadectwa można zgłosić telefonicznie lub drogą poczty elektronicznej.

Zmiana w świadectwie ORC International
W przypadku wprowadzenia zmian na jachcie /kształt kadłuba, takielunek, rozkład ciężarów w kadłubie, zabudowa i inne mogące mieć wpływ na osiągi jachtu/ należny skontaktować się z Biurem Pomiarowym ORC celem wystawienia nowego świadectwa.