Informujemy, że w ramach naszej witryny korzystamy z plików cookies. Pozostając na naszych stronach wyrażasz zgodę na stosowanie ich. Więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
BIP
Kolegium Sędziów

Panel Q&A Kolegium Sędziów PZŻ - Jak zadać pytanie?


Panel Q&A Kolegium Sędziów PZŻ ma na celu niesienie pomocy sędziom PZŻ poprzez udzielanie odpowiedzi na pytania, które budzą ich wątpliwości. Mamy nadzieję, że narzędzie to okaże się pomocne, a sędziowie bez skrępowania będą kierować do panelu pytania, zaś anonimowo publikowane odpowiedzi nie tylko będą zaspokajać naszą ciekawość, lecz również wpłyną pozytywnie na rozwój umiejętności sędziowskich naszej społeczności.

Poniżej znajdziecie zasady, którymi należy kierować się zadając pytania i według których panel będzie funkcjonował.

  1. Sędzia PZŻ, który ma wątpliwość co do interpretacji, zastosowania lub niezastosowania określonego przepisu do danej sytuacji, ma możliwość skierowania pytania do Panelu Q&A Kolegium Sędziów PZŻ.
  2. Pytanie, na które sędzia oczekuje odpowiedzi, musi mieć formę pisemną i zostać przesłane na adres mailowy panelu: ks_pytania@pya.org.pl zawierając możliwie szeroki opis stanu faktycznego danej sytuacji czy wątpliwości.
  3. Po otrzymaniu pytania panel odpowie na nie w rozsądnym terminie poprzez przesłanie odpowiedzi na adres mailowy kierującego pytanie lub zwróci się z prośbą o uzupełnienie stanu faktycznego, jeżeli uzna to za konieczne.
  4. Panel  nie będzie ujawniać danych osoby kierującej pytanie. Zazwyczaj odpowiedź wraz z pytaniem będzie opublikowana anonimowo na stronie internetowej PZŻ oraz profilu FB Sędziowie PZŻ (@SedziowiePzz).
  5. Uwaga! Odpowiedzi Panelu Q&A Kolegium Sędziów PZŻ mają charakter pomocniczy i nie są wiążącą interpretacją przepisów. Zgodnie z postanowieniami PRŻ wiążące interpretacje przepisów publikowane są jedynie przez World Sailing w aktualnej Książce przypadków regatowych, Książce decyzji arbitrów w regatach meczowych i Książce decyzji arbitrów w regatach zespołowych.

Zapraszamy do kontaktu!

PYTANIA I ODPOWIEDZI >>>