Informujemy, że w ramach naszej witryny korzystamy z plików cookies. Pozostając na naszych stronach wyrażasz zgodę na stosowanie ich. Więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
BIP
Ludzie żagli

Roman Bartkowiak
Ur. 23 października 1955 r, zm. 21 października 2014 r. Kapitan jachtowy /1995/, instruktor żeglarstwa PZŻ /2001/. Członek Klubu żeglarskiego „Odlewnik” w Śremie, a także członek jego Zarządu /w latach 1984-88/ i komandor /w latach 1988-96/.

Swoją działalnością, zaangażowaniem i licznymi inicjatywami przyczynił się do rozwoju Klubu, uzyskania przez Klub osobowości prawnej i pozyskania znacznego majątku. Stworzył Klubowy Zespół Szkoleniowy, posiadający jedyną w województwie Licencję Szkoleniową PZŻ. Był aktywnym członkiem Komisji Szkolenia Wielkopolskiego OZŻ i członkiem zespołu egzaminatorów OKSz., a także Wiceprezesem ds. szkolenia i przewodniczącym Komisji Morskiej Wielkopolskiego OZŻ. Był członkiem Komisji Szkolenia PZŻ. Aktywnie działał na rzecz szkolenia i rozwoju żeglarstwa morskiego, m.in. prowadząc liczne rejsy stażowo-szkoleniowe z młodzieżą z Wielkopolski.

Posiadał odznaki i odznaczenia: Zasłużony dla Rozwoju Żeglarstwa, Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej i Sportu, Zasłużony Działacz Żeglarstwa Polskiego /1999/, Medal za szczególne Zasługi dla Żeglarstwa Polskiego /2006/.