Informujemy, że w ramach naszej witryny korzystamy z plików cookies. Pozostając na naszych stronach wyrażasz zgodę na stosowanie ich. Więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
BIP
Disabled Sailing – Polish Cup 2023

Disabled Sailing – Polish Cup 2023 to trwające 7 dni na Mazurach regaty połączone ze szkoleniem regatowym dla osób z niepełnosprawnościami. Projekt ma za zadanie upowszechniać żeglarstwo niezależnie od rodzaju niepełnosprawności oraz podwyższyć umiejętności żeglarskie uczestników zawodów. Zawody prowadzone będą na łodziach klasy Hansa 303, które są specjalnie dostosowane  i zaadoptowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, po amputacjach kończyn i z innymi dysfunkcjami ruchu czy intelektualnymi.

Integracja
Wśród uczestników regat znajdą się również zawodnicy Kadry Narodowej Żeglarzy Niepełnosprawnych, którzy zapewne będą inspiracją dla mniej doświadczonych zawodników. Poza stroną sportową projekt ma na celu integrację środowiska osób niepełnosprawnych oraz pomoc w przełamywaniu własnych barier.

Rozwój
Projekt oprócz wymiaru rywalizacji ma również na celu edukację zawodników, dlatego podczas treningów i zawodów nad rozwojem żeglarskim uczestników będzie czuwać trzech instruktorów, a każdy dzień kończyć się będzie zajęciami teoretycznymi z zagadnień żeglarskich oraz analizą nagrań z dotychczasowych wyścigów.

Aktywność
Jeżeli tylko warunki atmosferyczne pozwolą to program zajęć zakłada dwie sesje wyścigów każdego dnia, co pozwoli zbudować nawyk aktywnego trybu życia, który jest niezmiernie ważnym elementem życia każdego z nas.

Termin imprezy: 9-15 września 2023 r.
Miejsce: Ośrodek Gościniec Molo, Jeziorna 1B, 11-700 Mrągowo

Organizatorzy zapewniają uczestnikom w ramach bezpłatnego udziału w regatach:

  • zakwaterowanie i wyżywienie,
  • ubezpieczenie,
  • sprzęt żeglarski,
  • pomoc wolontariuszy,
  • medale, puchary dla zwycięzców,
  • opiekę instruktorów na lądzie i wodzie.

Chętnych uczestników prosimy o przesłanie skanu podpisanego Zgłoszenia dostępnego w menu po prawej stronie oraz orzeczenia o niepełnosprawności na adres g.prokopowicz@pya.org.pl.
Zgłoszenia przyjmujemy od osób indywidualnych, załóg dwuosobowych oraz od osób chcących spróbować żeglarskiej przygody i dołączyć do bardziej doświadczonego sternika.