Informujemy, że w ramach naszej witryny korzystamy z plików cookies. Pozostając na naszych stronach wyrażasz zgodę na stosowanie ich. Więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
BIP
Disabled Sailing – Polish Cup 2020


Disabled Sailing – Polish Cup 2020 to siedmiodniowe regaty wraz ze szkoleniem regatowym dla osób z niepełnosprawnościami nad Zatoką Gdańską na Pomorzu. Projekt ma za zadanie upowszechnić żeglarstwo niezależnie od rodzaju niepełnosprawności oraz podwyższyć umiejętności żeglarskie uczestników zawodów. Zawody prowadzone będą na łodziach specjalnie dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, to właśnie łodzie klasy Hansa 303 są zaadaptowane do potrzeb osób po amputacjach kończyn i innymi dysfunkcjami ruchu czy intelektualnymi.

Integracja

Wśród uczestników regat znajdą się również zawodnicy Kadry Narodowej Żeglarzy Niepełnosprawnych, którzy zapewne będą inspiracją dla mniej doświadczonych zawodników. Poza stroną sportową projekt ma na celu integrację środowiska osób niepełnosprawnych oraz pomoc w przełamywaniu własnych barier.

Rozwój

Projekt oprócz wymiaru rywalizacji ma również na celu edukację zawodników, dlatego podczas treningów i zawodów nad rozwojem żeglarskim uczestników będzie czuwać trzech instruktorów, a każdy dzień kończyć się będzie zajęciami teoretycznymi z zagadnień żeglarskich oraz analizą nagrań z dotychczasowych wyścigów.

Aktywność

Jeżeli tylko warunki atmosferyczne pozwolą to program zajęć zakłada dwie sesje wyścigów każdego dnia, co pozwoli zbudować nawyk aktywnego trybu życia, który jest niezmiernie ważnym elementem życia każdego z nas.

Termin imprezy: 5-11 września 2020 r.
Miejsce: Gdańsk-Górki Zachodnie, Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS w Gdańsku, Stogi 20, 80-642 Gdańsk

Organizatorzy zapewniają uczestnikom w ramach bezpłatnego udziału w regatach:

  • zakwaterowanie i wyżywienie,
  • ubezpieczenie,
  • sprzęt żeglarski,
  • pomoc wolontariuszy,
  • medale, puchary dla zwycięzców,
  • opiekę instruktorów na lądzie i wodzie.